• language
  • language

Tarihçe


Ceo Message

Mustafa Özbay 9 Eylül 1969 tarihinde 5 çocuklu bir ailenin en küçük ve tek erkek çocuğu olarak Tokat Turhal’da dünyaya gelmiştir. 1985 tarihinden itibaren babasına destek olmak amacıyla ticari faaliyetlere başlamış ve toptan ticaretin mutfağında yetişmiştir.

1990’da İstanbul’daki ticari faaliyetlerin başlangıcında bayrağı babasından devralmıştır. Gıda toptancılığında lokal ve ulusal market zincirleriyle yaptığı tedarikçi anlaşmalarıyla Gıda sektörüne hacimsel büyüme trendini yakalamıştır. İnşaat sektörlerindeki büyümeyi öngörerek 2004 Ağustos ayında ‘Özbaylar Petrol Ür.Gıda San.ve Tic.Ltd.şti.’ kurmuştur.2005 yılında BP ile yapılan anlaşma ile akaryakıt sektörüne giriş yapmıştır.

Büyüyen kadrosu ve araç adetiyle hafriyat ’ta bir marka olan ‘Özbaylar Petrol Ür.Gıda San.ve Tic.Ltd.şti’ firması ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Hakkımızda


Ceo Message

Özbaylar, 1972 yılında Tokat-Turhal’da merhum İsmail Özbay ile faaliyete başlamıştır. Gıda toptancılığı ile başlayan ticari hayatımız 1989 yılından itibaren İstanbul-Eyüp’de faaliyetine devam etmiştir. Firmamızın ilk şirketleşme çalışmaları Sn. Mustafa Özbay ile birlikte‘Özbaylar Gıda San.ve Tic.Paz.Ltd.Şti.’ ünvanı ile 1990 yılında başlamıştır.

Değişen ve gelişen ticari dinamikler ile birlikte farklı sektörlerde de varlığımızı göstermek üzere 2004 yılında ‘Özbaylar Petrol Ür.Gıda San.ve Tic.Ltd.şti.’ kurulmuş ve BP ile yapılan anlaşma çerçevesinde ilk akaryakıt istasyonumuz İstanbul (Samandıra) Kartal’da hizmete girmiştir.2007 yılında Tokat Turhal’da Delta Akaryakıt(GULF ) ile anlaşma imzalanarak ikinci istasyonumuz açılmıştır.

Özbaylar Petrol, 2007 yılında ilk üç adet tır alımı ile akaryakıt ve hafriyat taşımacılığı sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır.

Şirketimiz 2012 yılında GULF ile sözleşmesinin bitmesini üzerine Teco Petrolcülük San.ve Tic.A.Ş. ile Turhal Tokat’taki istasyonda perakende akaryakıt satışına devam kararı almıştır.Gebze merkez BP, Bursa Gündoğdu BP istasyonları ile de BP petrolleri A.Ş ile bayiliğimiz devam etmektedir

Özbaylar , gıda sektöründe de varlığını sürdürerek toptan gıda satışına devam etmektedir.Vizyon & Misyon


Vizyonumuz

Hızlı ve kaliteli hizmetin herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz. Özbaylar ailesi olarak hep birlikte bunun için çalışıyoruz.

Misyonumuz

Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen, doğruluk ve güveni en önemli değerleri olarak koruyan , hizmet kalitesi ve rekabetçi konumu ile tercih edilen bir firma olmak.Şirket Bilgilerimiz


1-ŞİRKETİN MERSİS NUMARALARI:
0666020620000019 ÖZBAYLAR PETROL ÜR GIDA SAN VE TİC LTD ŞTİ
0666020620000043 ÖZBAYLAR PETROL ÜR GIDA SAN VE TİC LTD ŞTİ
0666020620000042 ÖZBAYLAR PETROL ÜR GIDA SAN VE TİC LTD ŞTİ TURHAL/TOKAT ŞUBESİ

2-ŞİRKETİN TİCARET ÜNVANI:
ÖZBAYLAR PETROL ÜR GIDA SAN VE TİC LTD ŞTİ

3-ŞİRKETİN MERKEZİ:
ORUÇREİS MAH.TEKSTİLKENT SİTESİ KOZA PLAZA K:18 12/A BLOK NO:181 ESENLER/İSTANBUL

4-ŞİRKETİN ÖDENEN VE TAAHHÜT EDİLEN SERMAYE MİKTARI:
50.000.000,00 TL ÖDENMİŞ SERMAYE

5-ŞİRKETİN YÖNETİM ORGANLARI:
GENEL MÜDÜR MUSTAFA ÖZBAYÖzbaylar Petrol

Çözüm Ortaklarımız

Projelerimiz